9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаДете од кочанско управуваќи со трактор прегазил 26 годишно момче од истото...

Дете од кочанско управуваќи со трактор прегазил 26 годишно момче од истото село.

26-годишен жител на Кочани е повреден во сообраќајна несреќа во кочанско, кога бил прегазен од трактор управуван од малолетник, информираат од полицијата.

„На 30.06.2021 во 12.15 часот во Полициската станица Кочани, од Општата болница Кочани било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош бил донесен Ф.В.(26) од Кочани, кој околу 12.00 часот во близина на с.Теранци, кочанско, се здобил со повреди од трактор во движење, управуван од малолетник од с.Кучичино, кочанско. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани“, се вели во соопштението од МВР.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...