20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаОхрид уште еднаш покажа дека е хуман град!- Охриѓани сплотени за малечкиот...

Охрид уште еднаш покажа дека е хуман град!- Охриѓани сплотени за малечкиот Јован.

Охрид уште еднаш покажа дека е хуман град!

-Им благодарам на сите граѓани кои вчера беа дел од ХУМАНИТАРНИОТ МУЗИЧКИ ХЕПЕНИНГ за помош на 12 годишното момче Јован Андреески.
Голема благодарност до охридските уметници за издвоеното време и покажаната волја, до волонтерите на Црвен крст Охрид и сите останати кои беа вклучени во организацијата на концертот, напиша градоначалникот Константин Георгиески.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО