10.9 C
Ohrid
недела, октомври 24, 2021
Почетна Македонија Охрид уште еднаш покажа дека е хуман град!- Охриѓани сплотени за малечкиот...

Охрид уште еднаш покажа дека е хуман град!- Охриѓани сплотени за малечкиот Јован.

Translate (Eng):[gtranslate]

Охрид уште еднаш покажа дека е хуман град!

-Им благодарам на сите граѓани кои вчера беа дел од ХУМАНИТАРНИОТ МУЗИЧКИ ХЕПЕНИНГ за помош на 12 годишното момче Јован Андреески.
Голема благодарност до охридските уметници за издвоеното време и покажаната волја, до волонтерите на Црвен крст Охрид и сите останати кои беа вклучени во организацијата на концертот, напиша градоначалникот Константин Георгиески.

РЕКЛАМА