20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) ГУБИ СЕ ДА НЕ ТЕ ГЛЕДАМ – ГРАЃАНИН ИЗБРКА ПОПИШУВАЧ ВО...

(ВИДЕО) ГУБИ СЕ ДА НЕ ТЕ ГЛЕДАМ – ГРАЃАНИН ИЗБРКА ПОПИШУВАЧ ВО ВЕЛЕС

Жител на село Горно Оризари влезе во конфликт со попишувач кој според неговите зборови му дошол пред врата без заштитна маска и не му дозволи да го попише. Иако вчера градоначалникот на Општина Велес Аце Коцевски на прес-конференција информираше дека на првиот ден од пописот ниту еден од попишувачите не бил вратен од домовите на граѓаните и податоците биле успешно внесени во системот, денес на социјалните мрежи кружи видеото кое сведочи за конфликт помеѓу граѓанинот кој треба да биде попишан и попишувачот.

Пописот на населението, домаќинствата и становите започна пред два дена, а ќе трае до 30 септември. Пописот првично требаше да се одржи од 1 до 21 април, но беше одложен поради влошената ситуација со коронавирусот.

Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...