6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонија„Јави ми се да знам дека си жив и здрав“- мајка од...

„Јави ми се да знам дека си жив и здрав“- мајка од Македонија скоро една година очајно трага по својот син (ФОТО)

Снежана Лазаревиќ од Демир Капија пет месеци очајно трага по својот син Љубиша, кој е исчезнат од април годинава. Таа бара помош од надлежните органи, граѓаните, односно секој кој има било каква информација за нејзниот син.

„Јави ми се кај и да си дете, се уништив веќе. Јави ми се да знам дека си жив и здрав”, пишува мајката која вели дека слушнала многу гласини од тоа дека нејзниот син е надвор од Македонија или дека има изгубено помнење поради доживеана несреќа.

На официјалната страна на МВР, има шеесетина објави за исчезнати лица. Се трага по изчезнати деца, мажи, жени старци…

Некои од нив се исчезнати по неколку години, а за еден маж стои дека е исчезнат во 1999 година.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...