18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Полицаец со службено возило прегазил 75 годишен Велешанец.

Полицаец со службено возило прегазил 75 годишен Велешанец.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера утрината во 07.50 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Панко Брашнаров“ во Велес, патничко возило „Шкода јети“, сопственост на МВР, управувано од полициски службеник В.А.(25) од Велес, удрило во пешакот Д.Т.(75) од Велес. Во незгодата Д.Т. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.
.
.
.
Извор: Велес на дланка.

РЕКЛАМА
- Реклами -