29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЗадоволство ми беше да го проследам концертот на „The Balguns“, изјави Кондовски.

Задоволство ми беше да го проследам концертот на „The Balguns“, изјави Кондовски.

Музиката не познава граници!
Задоволство ми беше да го проследам концертот на „The Balguns“, oдличен музички состав од Солун кој вечерва во Битола се претстави со уникатни парчиња на џез, реге, фанк, ска и рокенрол. Интересна комбинација на „музика од светот“ која оди по Балканските патеки во рамките на „Меѓународен музички дијалог“ во организација на МКЦ-Битола.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...

Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа

МАКЕДОНИЈА Вработена во скопска игротека избркала дете болно од церебрална парализа, обвинета за дискриминација Автор: Деск 4NEWS.MK 18/06/2024 11:47 Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) утврдила дека...