20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонија18-годишна мајка на 6-месечно бебе е најмладата жртва од Ковид во вчерашниот...

18-годишна мајка на 6-месечно бебе е најмладата жртва од Ковид во вчерашниот билтен

Девојка на 18-годишна возраст се породила во март е најмладата жртва од Ковид 19 наведена во вчерашниот билтен, потврдија за Телма од Министерството за здравство.

Жената починала на Инфективна клиника во Скопје.

Во вчерашното соопштение, Министерството за здравство објави дека има 41 починат од Ковид, а трите најмлади жртви беа од Скопје, меѓу кои и младата мајка. 36 починале во болнички услови, а 5 пациенти во домашни услови.
Извор:Телма

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО