19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаУште една успешна акција: Пpиведен 82 годишен скопјанец баран за издржување на...

Уште една успешна акција: Пpиведен 82 годишен скопјанец баран за издржување на петгодишна затвopcka kaзнa

Денеска (26.09.2021) во 17:35 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на ул.”Јајце” го лишија од слобода Б.З.(82) од Скопје. Тој бил баран по Централна потерница и наредба од Основен суд-Скопје 1, за издржување казна затвор во времетраење од пет години. Б.З. е предаден во полициска станица по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа.
Фото: Архива

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...