10.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаНовинар до Заев: Во авион кажа дека сме добиле датум, потоа повторно...

Новинар до Заев: Во авион кажа дека сме добиле датум, потоа повторно го кажа истото- Е многу сте интересни со прашањава, одговори премиерот!!

Зоран Заев денеска беше запрашан кога Македонија навистина ќе го добие фамозниот датум за почеток на преговори со ЕУ за кој слушаме веќе четири години.

Новинарот на Алфа, Матеја Петровски му ја спомена на Заев сликата од авион во чиј опис стоеше дека Македонија добила датум за преговори со ЕУ, по што премиерот се налути.

-Станав и интересен за ел хефе, на Петровски на Фејсбук. Видео Тука

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...