22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата во Куманово сè уште го бара лавчето Симба: Кај еден од...

Полицијата во Куманово сè уште го бара лавчето Симба: Кај еден од осомничените запленети се препариран тропски мајмун и лебед !!!!

Полицијата сè уште не го најде лавчето Симба. Според информациите кои Мета ги доби од Основното јавно обвинителство при претрес кај лицето чии фотографии со лавчето беа објавени, не е пронајдено дивото животно, пишува Мета

Министерството за внатрешни кое по насоки на Основното јавно обвинителство Куманово го лиши од слобода кумановецот С.А.(31) презема дејствија за пронаоѓање и за утврдување на начинот на кој лавчето било донесено во државата.

„По добиени сознанија извршен е претрес и кај друго лице, каде се пронајдени препарирани диви животни – тропски мајмун и лебед. Препарираните животни се одземени и испратени во надлежна институција за утврдување на нивното потекло и начинот на препарирањето, од што ќе зависи и евентуално поведување на постапка и за ова лице Се очекува по прибирање на доказите, МВР до обвинителството да достави кривична пријава за натамошно постапување“, изјавија за Мета од обвинителството.

За сега освен против кумановецот С.А не се покренати обвинениа притив други лица.

„Во овој момент во судот нема доставено обвинение или друг акт за кој судот би бил надлежен да спроведува постапка“, изјавија од Основениот суд Куманово за Мета

Извор:Мета.МК

Извор:Мета

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...