19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНова пресуда за Ангела Ѓорѓиевска

Нова пресуда за Ангела Ѓорѓиевска

Кривичниот суд во Скопје денеска ја донесе истата пресуда за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за помагање во убиството на Пино Секундо, јавува Телма.

Судот и пресуди 19 години затвор што е истата казна како во првата пресуда претходно укината од Апелациониот суд.

Ѓорѓиевска е обвинета за помагање во извршување на убиството кое го извршил Али Фуркан кој е во бегство.

Тој со пушка го застрелал во главата Пино во присуство на Ангела која помогнала безживотното тело да го внесат во автомобил, а подоцна и да го закопаат во атарот на селото Љуботен. Пино со месеци се водеше како исчезнат, а потоа беа најдено остатоци од неговото тело.

Мајката на убиениот Пино Секондо, Маја Трпковска со месеци бараше надлежните да го пронајдат момчето.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...