22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНаставникот кој малтретираше ученик е пријавен во полиција.

Наставникот кој малтретираше ученик е пријавен во полиција.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како наставник пред останатите деца физички малтретира ученик.

Настанот кој случил во основното училиште „Панајот Гиновски“ во населбата Бутел 2 е пријавен во полиција.
Директорката на училиштето за „Слободен печат“ потврдила дека случајот го пријавила во полиција. Наставникот предавал англиски јазик и работел во училиштето повеќе години.

– Не дозволувам насилство во моето училиште. Разговарав и со наставникот. Нема што да признава или да не признава, има видео. Мојата работа ја завршив најодговорно и пријавив во МВР. Родителите на детето се обидов да ги добијам, но биле на пат и не ми одговорија на повикот. Ќе следува дисциплинска комисија. Ученикот е во 7 одделение, а наставникот е по англиски јазик, изјави директорката.

На видео снимката која се појави на социјалните мрежи може да се види како наставникот го удира ученикот, а потоа со двете раце го крева од земја и го спушта, додека другите ученици гледаат.
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...