16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Естрада Денеска во Белград на 68-годишна возраст почина популарниот пејач Маринко Роквиќ

Денеска во Белград на 68-годишна возраст почина популарниот пејач Маринко Роквиќ

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска во Белград на 68-годишна возраст почина популарниот пејач Маринко Роквиќ.
Роквиќ според српските медиуми деновиве бил хоспитализиран поради неговата здравствена состојба која била критична.

.Српскиот пејач во последните месеци имал проблем со бактерија која го нападнала организмот.

Маринко Роквиќ зад себе остави многу хитови кои ќе живеат вечно.