Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков: Со голема радост ја примивме веста за Автокефалноста на нашата најсвета МПЦ-ОА.

Со голема радост ја примивме веста за Автокефалноста на нашата најсвета МПЦ-ОА.
Најнапред би сакал да упатам најискрени честитки до Неговото Блаженство Архиепископот г.г. Стефан и на Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА, како и на нашиот многупочитуван Митрополит г. Тимотеј.
Искрени честитки и до сите наши сограѓани и до сиот православен македонски народ!
Напиша на фејзбук градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here