9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаВo сабота министерот Спасовски ќе се поклони пред моштите на Гоце Делчев

Вo сабота министерот Спасовски ќе се поклони пред моштите на Гоце Делчев

Познато е кој се од државниот врв ќе се поклони пред вечното почивалиште на 4 февруари на 151-годишнината од великанот Гоце Делечев.

Покрај претседателот Стево Пендаровски, како претставници од Владата ќе присуствуваат опремиер Димитар Ковачевски, првиот вицепремиер Артан груби и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Најавено е присуство на министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска, и министерката за одбрана Славјанка Петровска.

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска рече дека в сабота ќе биде пред саркофагот уште во 8.30 и ги повика граѓаните да не потпаѓаат под евентуални провокации.

Како што стојат работите, од Бугарија нема да има претставници од државниот врв.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...