7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСтојанов веќе не нуди 200 евра за името на полицаецот од „Деве...

Стојанов веќе не нуди 200 евра за името на полицаецот од „Деве Баир“- А како награда доби само блокиран профил од страна на Фејсбук

„360 степени“ упати прашање до Стојанов, зошто го избришал постот, дали можеби го добил името на полицаецот и ја доделил наградата од 200 евра или пак станува збор за нешто друго? Стојанов ни одговори дека името на полицаецот се уште не го добил, а постот бил отстранет од страна на самиот систем на Фејсбук, бидејќи ги нарушувал правилата и поради тоа профилот на оваа социјална мрежа му е блокиран два дена
Претседателот на бугарската „Фондацијата Македонија“ Виктор Стојанов кој вчера на својот фејсбук профил нудеше 200 евра за името на македонски полицаец од граничниот премин „Девер Баир“, го избришал својот пост.

На Стојанов од синоќа му е забранет влез во Македонија. Тој вчера преку Фејсбук нудеше награда од 200 евра за оној кој ќе го открие името и презимето на еден од полицајците кои вчера приведоа тројца бугарски државјани на граничниот премин „Деве Баир“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...