13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПогледнете како вработените во општина Брвеница крадат нафта од автомобилите- Реагираат од...

Погледнете како вработените во општина Брвеница крадат нафта од автомобилите- Реагираат од Левица.

Вработени во општина Брвеница се професионалци за крадење нафта, а некој ги штити, реагираат по локалниот огранок на Левица во Брвеница.

Стеван Алампиоски, надворешен советник за финансии на градоначалникот на општина Брвеница Јовица Илиевски, и вработениот во општината Стефан Стојановски го полнат резервоарот на своето приватно возило ,,Голф 5″ со општинска нафта.

Додека радијаторите во училиштата се млаки, училниците ладни, се штеди на нафта, општинарите не спијат, оперираат.

Нафтата е стационирана во ,,Домот” во с. Челопек. Жителите на с.Челопек општина Брвеница често пати се сведоци на вакви кражби и реагираат на социјалните мрежи и до надлежните во општината. Иако локалната власт ги има овие сознанија, сепак молчи за овој и многу други криминали.

Кој ги штити овие криминалци градоначалниче? – прашуваат од Левица.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...