6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаПозната причината за пукањето во Чаир: Не се почитувал редот за Рамазанскиот...

Позната причината за пукањето во Чаир: Не се почитувал редот за Рамазанскиот леб !!!!

Расправија која настанала затоа што не се почитувал редот во пекарата каде се купувал рамазански леб е причина за физичката пресметка која заврши со пукање во скопски Чаир, дознава Фокус. Инцидентот почнал со тепање, а завршил со пукање, при што едно лице се здоби со прострелна рана.

Настанот се случил околу 18 часот во близина поликлиниката Бит Пазар во Чаир. Во тепачката учествувале две групи. На една страна биле повредените 20-годишниот А.Б. и 23-годишниот А.Б. а на другата страна биле четворица. Случаен минувач се обидел да ги раздели групите, но и тој настрадал. Со повреда на носот е пренесен на Клиниката за уво, нос и грло при Клинички центар.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...