7.5 C
Ohrid
недела, април 21, 2024
ПочетнаМакедонијаНа маките им нема крај: Осуденик натепал затворски полицаец

На маките им нема крај: Осуденик натепал затворски полицаец

Затворски полицаец кој контролирал во една од работилниците во затворот „Скопје“ бил натепан од затвореник. Неофицијално, затвореникот одбил да изврши наредба и спречил службено лице во вршење на службени дејствија

На 24.04.2023 во 16.20 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Скопје било пријавено дека, по претходна расправија, осуденикот Р.П. физички нападнал припадник на затворската полиција“, велат од МВР.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...