17.1 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПред еден месец станал татко – синоќа беше прегазен додека чекал уредно...

Пред еден месец станал татко – синоќа беше прегазен додека чекал уредно на црвено на семафори…

Во кобна сообраќајна несреќа која се случи синоќа половина час пред полноќ во скопски Бутел животот го загуби 25-годишен пешак, Мусли Весели. Трагедијата се случила при судир на два автомобили на кростосницата на булеварите „Босна и Херцеговина“ и улицата „Словенечка„ со „Македонско-косовска бригада“. Загинатото момче веднаш било пренесено во Комплексот Клиники „Мајка Тереза“ каде им подлегнало на повредите. На видеото од безбедносните камери кое го објави Алсат М се гледа како настрада момчето додека стои на пешачкиот остров на крстосницата, кога пред него се судираат двете возила. Со тешки повреди се здобиле и возачот С.О. и неговата сопатничка од Скопје како и возачот А.С. со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „8 ми Септември“.

На социјалните мрежи, неколку личности се обидоа да пренесат дека ова е класично убиство односно не е само сообраќајна несреќа. Весели пред еден месец станал татко. На социјалните мрежи, Умејр Муамеди напиша: До кога???

Пред една година Викторија а вчера Мусли.

Додека главна тема денеска ни е “кој јавел коњ” за Илинден и се чекаат партиски директиви кој кого да нападне, вчера се случи убиство за кое многу малку се збори, беше прегазен со кола 25 годишниот Мусли Весели. Чекајки на семафор бил прегазен од идиот кој влегол на црвено со преголема брзина.

Македонското општество е примитивно општество каде секој идиот вози кола, каде на секој идиот му е дозволено да раѓа деца, каде секоја втора девојка се воодушевува од скапи коли и ги охрабруваат ваквите идиоти, каде на свадба на идиот се пука како да се оженил некој генијалец.

Ке повторам: Бил убиен додека чекал на семафор а пред еден месец му се родило дете.

Мусли ке почива во мир а нам ке не покрие срамот!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...