10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаUncategorized @mkПочина Субрата Рој

Почина Субрата Рој

Индискиот магнат, Субрата Рој, основачот на Сахара Индија Паривар, почина во средата на 14 ноември, на 75-годишна возраст, соопшти „Сахара груп“.

Во соопштението се вели дека тој починал од срцев удар. Бил болен од рак, имал висок притисок и се борел со дијабетес. Бил примен во болницата на 12 ноември, откако му се влошило здравјето.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...

Смрдеа се шири од хотелите во Маврово, фекалните води одат директно во езерото

Државниот инспекторат за животна средина деновиве доби уште една пријава за загадување на околината на Мавровското Езеро. Жители на селото Маврово и сопственици на...