17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаUncategorized @mk77 годишен пациент избодел болничар во ГОБ „8 Септември“

77 годишен пациент избодел болничар во ГОБ „8 Септември“

Медицинскиот техничар кој синоќа беше нападнат со нож од пациент во болницата „8 Септември“ во Скопје е надвор од животна опасност, нема тешки повреди, туку само посекотина на градниот кош, но сепак доживеал голем стрес.
Станува збор за 77 годишен пациент кој досега во неколку наврати, поради срцева слабост, бил хоспитализиран во Градската општа Болница, но никогаш претходно не бил агресивен и немал дијагноза од психијатар.

Нападот се случил вчера околу 18 часот, неочекувано додека техничарот делел терапија, а подоцна било констатирано дека станува збор за акутно ментално растројство кое не може да се предвиди.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...