10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев: Запамтете, ова изживување ни го прави Вмровски министер за внатрешни!

Апасиев: Запамтете, ова изживување ни го прави Вмровски министер за внатрешни!

Лидерот на Левица Димитар Апасиев сподели статус на социјалните мрежи во кој го обвинува новинот министер за внатрешни работи Панче Тошковски.
Панче Тошковски пред 3 дена објавил дека важат возачките, за денес МВР да пушти соопштение дека не важат?!

Грција една табла нема сменато, ама домашните вазали истрчаа да казнуваат граѓани без Северна! Откако ги поскапија личните документи, сега ќе фрчат казни за возачки без Северна. Предизборно полнење на буџет, додека Спасовски “ветуваше” дека ниту еден граѓанин нема да е казнет.

Затоа тврдевме дека Преспански договор е директен УПАД во внатрешните работи на државата и рушење на правото на самооопределување, како неприкосновено право на секоја нација. Сега странска држава известува други држави дека личните документи на Македонија не важат.

Кога судовите ќе се ослободат од диктатурата под која се заковани, најпрво треба КРИВИЧНО да се гонат сите учесници во Преспанскиот договор, кои Македонија ја ставија во директна потчинетост на друга држава (како и новокомпираниве “освестени патриоти” од ковот на Димитров и Максим)!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...