15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветВидео: Овој човек тврди дека со сода бикарбона може да се излекува...

Видео: Овој човек тврди дека со сода бикарбона може да се излекува рак во 4-ти стадиум

Ракот метастазирал дури до коските, а Вернон тврди дека е целосно излечен со овој рецепт…

Ова е навистина неверојатна и инспиративна приказна – лекарите му рекле дека имал само неколку месеци да живее, а тој тврди дека се излекувал од рак на простатата во четвртата фаза по само неколку недели!

Кој би рекол дека нешто едноставно како прашок за пециво или сода бикарбона може да ви помогне да се борите и да се изборите со ракот? Неговото име е Вернон Џонстон и тој користел сода бикарбона и меласа како главна алатка за опоравување од рак на простата кој бил во четвртата фаза, кој дури и’ метастазирал до коските.

Кога на Вернон му дијагностицирале рак на простата, неговиот син му рекол дека мора да работи на зголемување на неговата pH вредност, бидејќи ракот не може да расте кога pH вредноста е висока или алкалоидна.
Неколку недели подоцна, Вернон го запознал Лари, кој подоцна ќе му препорача цезиум хлорид за да се подигне pH вредноста до високо алкалоидно ниво по физички пат.

После тоа, Вернон одлучил да не користи никакви конвенционални третмани. Тоа значело една работа – Вернон одлучил да проба алтернативна терапија. Тој нарачал цезиум хлорид, но таа нарачка била изгубена по пат, па Вернон барал други начини да ја доведе својата pH вредност во алкален статус.

По некое време, Вернон ја открил моќта на сода бикарбоната со јаворов сируп. Бидејќи во својот дом немал јаворов сируп, го заменил со меласа што му била достапна. Тој сакал да го убие ракот што е можно побрзо пред ракот да го убие него.

Вернон во дневник ги запишал и неговите третмани и методи. Вернон овој третман го наречкува „последниот танц со ракот”. Протоколот кој го користи вклучува добра исхрана која промовира алкалоидност заедно со минерални и витамински додатоци и многу сончева светлина.

Вернон исто така практикувал вежби за дишење за поддршка на дополнителна оксигенација предизвикана од брзиот пораст на pH од сода бикарбоната. Анаробните канцерогени клетки не толерираат кислород.

Забелешка: Многу медицински експерти од целиот свет тврдат дека канцерогените клетки преживуваат од ферментираниот шеќер, а не од кислород.

Поради оваа причина потребно е да се користи јаворов сируп бидејќи делува како тројански коњ кој и овозможува на алкалоидната сода бикарбона да навлезе во канцерогените клетки и да ги шокира со брз влез на алкалоиди за да ги оксидира и да доведе до уништување.

Затоа што користел меласа, всушност направил уште поповолна минерална подлога за нутритивна поддршка. Многу експерти препорачуваат повеќе од еден протокол ако пациентот се лекува самостојно и дома. Треба да се запамти дека било кој дел од алтернативните терапии за рак вклучуваат воздржување од конзумирање шеќер и преработена храна, особено шеќер, бидејќи тој го поттикнува развојот на ракот.

Како да се направи овој лек за канцер?

Многу е едноставно – во шоља само додајте 2 лажици сода бикарбона, додајте лажичка меласа или јаворов сируп и шољата дополнете ја со вода. Оваа мешавина конзумирајте ја неколку пати дневно. Исто така можете и да ја загреете бидејќи така содата побргу ќе се раствори.

Потоа Вернон отишол на преглед кај лекар кој покажал дека неговиот рак на простата и коски во потполност се повлекол. Тој таа приказна ја раскажува и ден денес.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...