25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Свет Пет годишната хероина без екстремитети, вежба гимнастика

Пет годишната хероина без екстремитети, вежба гимнастика

Translate (Eng):[gtranslate]

Петгодишната Хармони-Роуз Ален, која по прележана тешка форма на менингитис останала без раце и нозе, не мирува.

Девојчето кое како бебе останало без рацете и нозете, се движи со помош на протези, но гимнастика вежба со љубов и без помагала. Малата Хермиони- Роуз оди на часови во Баскервилеската гимнастичка школа во местото Бат во Британија.

РЕКЛАМА

Нејзината мајка Фраја Хол (25), вели  дека била загрижена како девојчето ќе ги почне часовите поради нејзиниот хендикеп. Но, по тримесечна настава, мајката вели: “Од тогаш Хармони никогаш не погледна наназад”.

- Реклами -