7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаСветПет годишната хероина без екстремитети, вежба гимнастика

Пет годишната хероина без екстремитети, вежба гимнастика

Петгодишната Хармони-Роуз Ален, која по прележана тешка форма на менингитис останала без раце и нозе, не мирува.

Девојчето кое како бебе останало без рацете и нозете, се движи со помош на протези, но гимнастика вежба со љубов и без помагала. Малата Хермиони- Роуз оди на часови во Баскервилеската гимнастичка школа во местото Бат во Британија.

Нејзината мајка Фраја Хол (25), вели  дека била загрижена како девојчето ќе ги почне часовите поради нејзиниот хендикеп. Но, по тримесечна настава, мајката вели: “Од тогаш Хармони никогаш не погледна наназад”.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...