11.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЕстрадаТенорот Влатко Груевски во чест на Тоше

Тенорот Влатко Груевски во чест на Тоше

Тенорот Влатко Груевски синоќа го одржа солистичкиот концерт во чест на Тоше Проески во пијано придружба на диригентот и пијанист Андреј Наунов пред преполната летна сцена во Крушево на 116 издание на НКС “Десет Дена Крушевска Република”, каде и се бараше слободно седиште повеќе. Концертот на оперскиот пејач Груевски се претпоставува дека ќе биде прогласен за најпосетен настан во овогодинешното издание на НКС. Имено Груевски на неговиот инстаграм профил се заблагодари за масовната посетеност и укажа на тоа дека во Крушево сеуште постои публика за уметност која ужива во истата.

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...