9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаМАЛАТА СТРУЖАНКА НА СВОИ 5 ГОДИНИ СОБРА 8000 ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА...

МАЛАТА СТРУЖАНКА НА СВОИ 5 ГОДИНИ СОБРА 8000 ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА БОЛНИОТ СТЕФАН ОД СКОПЈЕ

Петгодишната Андреа Костовска од Струга собра 7.912 денари во својата хуманитарна акција за Стефан Ивановиќ од Скопје.

Малечката Андреа деновиве продаваше ладни сокчиња за топли срциња во чаршијата во Струга, а собраните пари ќе бидат уплатени на сметката на Стефан кој боледува од церебрална парализа.

Стефан Ивановиќ боледува од тешка болест, а живее без струја, бидејќи долгот од 4.000 евра, не може да го плати. Тој од неодамна живее и без својата мајка која починала пред еден месец.

Секој денар е добредојден за Стефан. Ако сакате и можете да му помогнете неговата сметка е: Стопанска Банка: 20002892730306 ( мкд сметка) Iban: Mk07200003261742653 SWIFT-STOBMK2X Стефан има потреба и од малку храна претежно сува бидејќи нема каде да готви. Кој колку може нека помогне. Стефан може да го добиете на 072/512457.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...