4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаСветПутин откри како го „истепале“ додека бил млад- му го скршиле носот

Путин откри како го „истепале“ додека бил млад- му го скршиле носот

Претседателот на Русија, Владимир Путин раскажа како му бил скршен носот додека во младоста тренирал бокс.

Првиот човек на Руската Федерација, разговараше со боксерите на маргините на Меѓународниот спортски форум „Русија – Спортска држава“. Спортистите му подарија прекрасна спортска ракавица и го повикаа да им се придружи на тренинзите.

Подарокот го потсети рускиот претседател на времето кога и тој тренирал бокс и кога на тренинзите му го скршиле носот.

„Првиот спорт со кој се занимавав беше боксот. Ми го скршија носот, па го прекинав тоа. Не отидов на доктор, ми го наместија носот на лице место“, раскажа Путин и додаде дека скршеницата бавно зараснувала и набрзо потоа одлучил да се занимава со други спортови.

Кремлевский пул РИА@Kremlinpool_RIA

Путину подарили бриллиантовую боксерскую перчатку, которая заставила его вспомнить о сломаном носе: «Первый вид спорта, которым я занимался, был бокс. Мне сломали нос, и все прекратилось. К врачу не ходил, вправляли, долго очень срасталось»

Embedded video

15 people are talking about this

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...