13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија На Пендаровски му пречи „Северна“ во името, но ќе се навикнел

На Пендаровски му пречи „Северна“ во името, но ќе се навикнел

Translate (Eng):[gtranslate]

Запрашан од новинар на „Ал Џезира“ дали му пречи придавката „Северна“ и новото на државата, претседателот Стево Пендаровски признава дека му пречи, но со тек на време ќе се навикне.

Ми пречи. Ми пречи како и претпоставувам на сите Македонци, на сите граѓани во земјава. И ден денеска не можам да се навикнам. Можеби со тек на време, ќе биде, вели претседателот во емисијата.

Емисијата на Ал џезира“ премиерно ќе се емитува во понеделник.

РЕКЛАМА

Извор: република.мк

- Реклами -