На Пендаровски му пречи „Северна“ во името, но ќе се навикнел

Запрашан од новинар на „Ал Џезира“ дали му пречи придавката „Северна“ и новото на државата, претседателот Стево Пендаровски признава дека му пречи, но со тек на време ќе се навикне.

Ми пречи. Ми пречи како и претпоставувам на сите Македонци, на сите граѓани во земјава. И ден денеска не можам да се навикнам. Можеби со тек на време, ќе биде, вели претседателот во емисијата.

Емисијата на Ал џезира“ премиерно ќе се емитува во понеделник.

Извор: република.мк

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here