20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветГалина која роди на 60-годишна возраст, сега покажува како изгледа нејзината ќерка

Галина која роди на 60-годишна возраст, сега покажува како изгледа нејзината ќерка

На 13-ти јануари, 2015-та година, во соседна Бугарија се случи вистинско чудо. 60-годишната Галина Шубенина роди здраво девојче по име Клеопатра, која тежеше 2.8 килограми и беше висока 49 центиметри.

Неодамна, девојчето наполни 4 години. Лекарите ја предупредија возрасната мајка за овој вид на доцно зачнување, бидејќи постојат поголеми шанси бебето да се роди болно, но прогнозите беа сосема погрешни. Клеопатра се роди сосема здрава, а денес е едно паметно и многу активно девојче.

Нејзиното раѓање, уште од самиот почеток беше будно следено од тамошните медиуми. Галина признава дека таа и нејзиниот сопруг живееле спокојно, сè до еден ден кога не отишле да извадат документи и тогаш се открила вистината, при започнале да пристигнуваат бројни повици. Парот за бременоста немал кажано ниту на најблиското семејство.

Тие имале полнолетен син, кој за жал по*инал и од тој момент, родителите долго посакувале да имаат уште едно дете.

Сопружниците идејата за друго дете ја сфатиле многу сериозно и одговорно, при што ги поминале сите неопходни здравствени прегледи и и покрај лекарските прогнози дека бебето ќе има пречки во развојот, девојчето се родило сосема нормално и здраво.

Клеопатра е денес неверојатно паметно и неодоливо слатко девојче, кое сите околу себе ги изненадува со нејзината интелигенција, а според наставниците, таа е и многу напредна во однос на нејзините соученици.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес на само 40- годишна возраст почина Цеце од Тетово, жената која ги молеше граѓаните за помош, Цеце зад себе остави три малолетни деца.

Сакаме да споделиме претажна вест. Цеце од Тетово, мајката на трите малолетни деца која го стави своето #СрцеНаДланка бидејќи нејзиното семејство живееше тешко и...

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...