19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаСветВознемирувачко видео- Надзорна камера сними човек како силува куче во Босна

Вознемирувачко видео- Надзорна камера сними човек како силува куче во Босна

Шокантен случај го потресе градот Бихаќ во Босна и Херцеговина, каде во Министерството за внатрешни работи е пријавен случај на силување на куче, пренесе „Блиц“.

Како што потврди портпаролот на Унско-санскиот кантон Але Шиљдедиќ, пријавата стигнала од сопственикот на кучето, објави „Аваз“.

Сопственикот на кучето во непостредна близина од локацијата каде го чува куќето поставил опрема за видеонадзор, а кога ги прегледал снимките, не можел да поверува што се случува.

– Пријавено ни е силување на куче. Сопственикот на животното на видео-снимка од неговата куќа забележал дека некој го силува неговото куче. Тоа е чин на засега непознат човек, по кој се уште трагаме – рече Шиљдедиќ.

Одредени медиуми објавија дека кучето било силувано од страна на мигрант.

Видеото погледнетего на линкот https://www.youtube.com/watch?v=ghy1eR6zJ18&feature=emb_title

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...