18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Вознемирувачко видео- Надзорна камера сними човек како силува куче во Босна

Вознемирувачко видео- Надзорна камера сними човек како силува куче во Босна

Translate (Eng):[gtranslate]

Шокантен случај го потресе градот Бихаќ во Босна и Херцеговина, каде во Министерството за внатрешни работи е пријавен случај на силување на куче, пренесе „Блиц“.

Како што потврди портпаролот на Унско-санскиот кантон Але Шиљдедиќ, пријавата стигнала од сопственикот на кучето, објави „Аваз“.

Сопственикот на кучето во непостредна близина од локацијата каде го чува куќето поставил опрема за видеонадзор, а кога ги прегледал снимките, не можел да поверува што се случува.

РЕКЛАМА

– Пријавено ни е силување на куче. Сопственикот на животното на видео-снимка од неговата куќа забележал дека некој го силува неговото куче. Тоа е чин на засега непознат човек, по кој се уште трагаме – рече Шиљдедиќ.

Одредени медиуми објавија дека кучето било силувано од страна на мигрант.

Видеото погледнетего на линкот https://www.youtube.com/watch?v=ghy1eR6zJ18&feature=emb_title

 

- Реклами -