7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаСветТажна фотографија, со силна порака: Мајка на бебе болно од рак апелира-...

Тажна фотографија, со силна порака: Мајка на бебе болно од рак апелира- гушкајте ги силно вашите деца…

Мајка сподели претажна фотографија на која го гушка своето бебе додека тоа се бори со рак за да пренесе моќна порака до родителите – да уживаат во моментите со децата и силно да ги гушкаат, затоа што постојат родители кои не можат да го направат тоа.

Тараен Гудни ја сподели фотографијата пред 4 дена и таа веднаш стана хит на Facebook, каде има повеќе од 46 илјади споделувања.

Мајка

Додека ти се жалиш дека твоето бебе ти се фрла во креветот, друга мајка посакува нејзиното бебе сè уште да лежи покрај неа.

Додека ти се жалиш дека твоето бебе се буди многу рано наутро, друга мајка го посакува тоа за да има причина да стане од креветот.

Додека ти му го подаваш бебето на секој што има желба да го подржи, друга мајка моли за да го подржи нејзиното.

Моето дете се бори со рак.

Запомни, гушкај го твоето дете екстра силно, бидејќи некои од нас мајките не можат.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...