18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Државата со 6,5 милиони евра ќе купува апарати за коцкање

Државата со 6,5 милиони евра ќе купува апарати за коцкање

Translate (Eng):[gtranslate]

Државната видео лотарија на Македонија со народни пари ќе добие 1.500 апарати за коцкање во вредност од повеќе од 6,5 милиони евра. Договорот бил склучен на 2 јануари со компанијата „Евро Гамес Технологи“, со седиште во Софија, Бугарија, пишува Алсат.

Од ВМРО-ДПМНЕ ја обвинуваат власта дека наместо да работи на ограничување на бројот на обложувалници и казина, таа купува апарати за коцкање.

РЕКЛАМА
- Реклами -