7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија До сега ваква кражба не се случила во Македонија: Украдени 27 тона...

До сега ваква кражба не се случила во Македонија: Украдени 27 тона јаболка од магацин во Ресен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Украдени се 26.880 килограми јаболка од магацин во Ресен.

З.Ј. од Ресен вчера пријавил во полиција дека во период од 18 до 20 јануари во магацин на поранешна фабрика на ул.„29 Ноември“, непознат сторител насилно влегол во објектот и одзел 30 палети со 56 гајби, односно околу 26.880 килограми јаболка.

Увид на местото на настанот направила увидна екипа на Полициска станица Ресен. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -