15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНа „Јавна соба“ биле споделени околу 800 видеа и фотографии

На „Јавна соба“ биле споделени околу 800 видеа и фотографии

„Околу 800 фотографии и видео материјали се споделени на социјалната група „Јавна соба“ на платформата „Телеграм“, а со неа управувале двајца администратори и двајца модератори“, рече техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, на денешната прес конференција во министерството.

На новинарско прашање да сподели повеќе информации со јавноста за скандалот со малолетната порнографија што неодамна се појави во јавноста, Чулев додаде дека веќе е испратено барање до седиштето на „Телеграм“ во Велика Британија за добивање на дополнителни податоци за администраторите на групата, како и за сите членови на таа група коишто го прекршиле законот

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...