8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветПо излезот од Европска унија во Велика Британија веднаш беше запалено знамето...

По излезот од Европска унија во Велика Британија веднаш беше запалено знамето на ЕУ…

Велика Британија ја напушти Европската унија – 47 години откако стана членка и 1.317 денови по референдумот. Знамиња на таа држава веќе нема на европските институции.

Поддржувачите на “Брегзит” вчера пред Даунинг стрит во центарот на Лондон го запалиja знамето на Европската Унија.

Покрај оние за “Брегзит” на истата улица биле присутни и мал дел проевропски поддржувачи кои негодуваа на излегувањето на Велика Британија од ЕУ.

Приврзаниците на “Брегзит” ги исмевале проевропските приврзаници кои шетале од Даунинг стрит до канцеларијата на ЕУ во Лондон.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...