13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДали Димитров ќе ја гони Џулија Рајнхарт затоа што не нарече...

Дали Димитров ќе ја гони Џулија Рајнхарт затоа што не нарече Македонија???

Помалку од 20 часа откако министерот за надворешни работи Никола Димитров побара од министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи да се повлече од својата функција затоа што се залагала за користење на името Македонија без да се слика пред табла со зборот Северна доби студен туш од Холивуд.

Од местото каде што ноќеска се собрани најзначајните филмски ѕвезди и пред стотиците милиони луѓе низ целиот свет што ја следеа годинашната церемонија на доделување на Оскарите се слушна Македонија без да се чуе северна. Пишува Express.mk и се прашува дали Димитров ќе бара разрешување на Рајнхард

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...