18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветПознатиот пеач го ограбиле додека пеел

Познатиот пеач го ограбиле додека пеел

“Хари го оставил часовникот на масата во собата во хотелот  и заминал на настап, каде што се задржал неколку минути.  Кога се вратил во собата бил шокиран. Веднаш се симнал на рецепција  за да ја пријави кражбата и да ги побара снимките од сигурносните камери. Персоналот му излегол во пресрет и веднаш му ги покажале снимките. Но, освен чистачките, кои тука работеле долги години, никој не бил забележан во ходникот на првиот кат. Никому не му било јасно како е можно на пејачот да му снема толку вреден часовник. Кога повторно влегле во собата, виделе дека пејачот заборавил да ја затвори вратата од тераса“, раскажал извор близок на пејачот за српските медиуми.

 

Инаку, Хари остана без вредниот часовник бидејќи хотелот во кој бил сместен одговара само за исчезнатите работи во сефот, но не и од хотелската соба.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...