,,КОРОНА СВАДБА,, ВО ВЕЛЕС: ИНСТИТУЦИИТЕ МОЛЧАТ, КОГА СЕ ВО ПРАШАЊЕ РОМСКИТЕ СВАДБИ !!! (ВИДЕО)

По вчерашниот неславен рекорд по број на заболени 241 за само еден ден, и покрај страшните предупредувања од американскиот Институт за здравствени мерења при Универзитетот Вашингтон кој предвидува 1800 мртви во Македонија до ноември доколку не се почитуваат и заострат мерките утринава во Велес се случи свадба и покрај забраната за овакви собири и настани. Во продолжение ви го прикажуваме и видеото кое кружи на интернет:

 

 

спојлер алерт:
Короната е у фишеците на тупанџијата.

Posted by Martin Tolovski on Недела, 19 јули 2020

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here