18.8 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија ''Aдминистрацијата се враќа на работа, нема повеќе лежи лебче да те јадам''.

”Aдминистрацијата се враќа на работа, нема повеќе лежи лебче да те јадам”.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дамјан Манчевски, досегашниот министер за информатичко општество и администрација, одговарајќи на новинарско прашање посочи дека вработените во државна администрација, кои седеа дома а земаа плата, ќе бидат распределени на работни места.

-Согласно со коалицискиот договор за новата Влада е договорен конкретен краток временски период од само неколку месеци во кои би се затворило ова прашање. Сите нераспределни лица да тргнат на работа, а доколку некој одбива тоа да го направи договорите ќе бидат прекинати, појасни Манчевски.

РЕКЛАМА
- Реклами -