30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Митко Јанчев: Дај боже сите да бевте како Заев, Швајцарија ќе ни...

Митко Јанчев: Дај боже сите да бевте како Заев, Швајцарија ќе ни љубомореше !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Кавадарци избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ чиј член е се
уште, на трибина зборува за лидери и кој е лидерот каков што сака да биде и тој лично. “Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев и да бидеме сите флексибилни и да можеме да работиме”, вели на трибината на која се надоврзува на предходни говорници кои коментираат колку биле добри Заев, Груевски и Мицкоски како лидери.
Јанчев бара неговиот став да не биде доживеан како неговата” лична партија” туку како негово лично мислење.Видеото што е снимено од кавадаречката телевизија КТВ го споделува популарниот профил на социјалните мрежи Мартин Толовски.

РЕКЛАМА
- Реклами -