17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМитко Јанчев: Дај боже сите да бевте како Заев, Швајцарија ќе ни...

Митко Јанчев: Дај боже сите да бевте како Заев, Швајцарија ќе ни љубомореше !!!

Градоначалникот на Кавадарци избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ чиј член е се
уште, на трибина зборува за лидери и кој е лидерот каков што сака да биде и тој лично. “Дај боже сите да бидеме како Зоран Заев и да бидеме сите флексибилни и да можеме да работиме”, вели на трибината на која се надоврзува на предходни говорници кои коментираат колку биле добри Заев, Груевски и Мицкоски како лидери.
Јанчев бара неговиот став да не биде доживеан како неговата” лична партија” туку како негово лично мислење.Видеото што е снимено од кавадаречката телевизија КТВ го споделува популарниот профил на социјалните мрежи Мартин Толовски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...