19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаСветВидео- Путин направи потег од кој никој не остана рамнодушен

Видео- Путин направи потег од кој никој не остана рамнодушен

Претседателот на Русија, Владимир Путин не престанува пријатно да ја изненадува јавноста со своите гестови, кога е во прашање оддавање почит на својот народ.

Сведок за тоа е видеото на кое може да се забележи како Рускиот Претседател на дожд, а притоа без никаква придружба оддава почит на загинат воин.

Кога го запрашале ,,Зошто не користел чадор, за време на ваквиот чин” тој се насмевнал при што одговорил:

– ,,Нашите војници се борат во нај различни услови на бојното поле, независно дали надвор врне дожд или снег тие не носат чадори. Луѓето не се направени од шеќер, неможе дождот да не стопи”.

Претседателот на Русија, Владимир Путин не престанува пријатно да ја изненадува јавноста со своите гестови, кога е во прашање оддавање почит на својот народ.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...