27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Свет Видео- Путин направи потег од кој никој не остана рамнодушен

Видео- Путин направи потег од кој никој не остана рамнодушен

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Русија, Владимир Путин не престанува пријатно да ја изненадува јавноста со своите гестови, кога е во прашање оддавање почит на својот народ.

Сведок за тоа е видеото на кое може да се забележи како Рускиот Претседател на дожд, а притоа без никаква придружба оддава почит на загинат воин.

Кога го запрашале ,,Зошто не користел чадор, за време на ваквиот чин” тој се насмевнал при што одговорил:

РЕКЛАМА

– ,,Нашите војници се борат во нај различни услови на бојното поле, независно дали надвор врне дожд или снег тие не носат чадори. Луѓето не се направени од шеќер, неможе дождот да не стопи”.

Претседателот на Русија, Владимир Путин не престанува пријатно да ја изненадува јавноста со своите гестови, кога е во прашање оддавање почит на својот народ.

- Реклами -