30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Драма во Дебар: Го позајмил автомобилот од таткото на неговата невестата, па...

Драма во Дебар: Го позајмил автомобилот од таткото на неговата невестата, па му го продал во отпад !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против А.Х.(31) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 03.08.2020, пријавениот позајмил возило „фолксваген голф“ од М.С од Гостивар, сопственост на таткото на неговата сопруга и наместо да го врати возилото, го продал во отпад за возила во Дебар, стекнувајќи се со противправна имотна корист во износ од 153.750 денари.

РЕКЛАМА
- Реклами -