16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Свет Иако во ова село има само двајца жители тие држат меѓусебно растојание...

Иако во ова село има само двајца жители тие држат меѓусебно растојание и носат заштитни маски !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Соседи во едно италијанско село носат маски, иако во местото живеат само тие двајца.

Тие инсистираат на носење на заштитни маски поради коронавирусот.

82-годишниот Џовани Карили и 74-годишниот Џампјеро Нобили, двајцата пензионери од Нортозчеа носат маски секогаш кога ќе се сретнат и инсистираат на почитување на држење дистанца од еден метар.

РЕКЛАМА

Тие немаат соседи и ретко го напуштаат местото на живеење.

Карили за Си-Ен-Ен рекол дека многу се плаши да не се зарази со новиот вирус и дека нема кој да се грижи за него.

„Јас сум стар, но сакам да продолжам да живеам овде и да се грижам за своите овци, виновата лоза, кошниците, овоштарникот. Да берам тартуфи и печурки. Јас уживам во животот“, раскажал Карили.

фактор

- Реклами -