15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Свет Луѓе чекаат во редици: Почна вакцинација против коронавирус во Кина

Луѓе чекаат во редици: Почна вакцинација против коронавирус во Кина

Translate (Eng):[gtranslate]

Во градот Јиву, источна Кина, почна вакцинацијата против коронавирусот, иако вакцината сè уште не ја поминала последната фаза на клиничките испитувања.

Пред болницата била формирана долга редица, јави за Би-Би-Си репортер од Кина.

Стотици луѓе чекаат во ред за вакцина за која, пред медицинската сестра да им ја даде, требаше да платат околу 60 американски долари.(МИА)

РЕКЛАМА
- Реклами -