16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Свет Папата: Хомосексуалците треба да ги заштитиме со закон и тие имаат право...

Папата: Хомосексуалците треба да ги заштитиме со закон и тие имаат право на семејство бидејќи и тие се божји деца !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во документарниот филм „Франциско“, папата Фрањо вели дека хомосексулаците треба да бидат заштитени со законите на грѓанските заедници. Папата исто така додаде дека хомосексуалците имаат право на семејство. „Тие се божји деца и го имаат исто право како и сите нас.
Никој не треба да биде огорчен поради тоа“, наведува папата Фрањо, јавува „Reuters“, а пренесува „Блиц“.

РЕКЛАМА
- Реклами -