15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Естрада Денес беше погребан Џеј Рамадановски: Покрај плачот на неговите блиски, се слушаше...

Денес беше погребан Џеј Рамадановски: Покрај плачот на неговите блиски, се слушаше и плачот на 50 виолини кои го засвирија неговиот мега хит ”Недела”

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачот Џеј Рамадановски погребан е денеска во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта. Роднините примала сочувство во капелата од 13 часот, а многу пријатели и јавни личности стигнаа последен пат да се простат од пејачот.

Ковчегот на Џеј го донеле, а музичарите го засвиреле неговиот познат хит Недела. Сите плачеле кога ја чуле познатата песна, а лелекот се орел низ гробиштата.

Пејачот е погребан по муслиманските обичаи, бидејќи Џеј е од исламска вероисповед. Низ гробиштата најсилно се слушал плачот на 50 виолини.

РЕКЛАМА
- Реклами -