17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Во 1986 година повеќе од 10.000 работници упаднаа во Собранието на Македонија....

Во 1986 година повеќе од 10.000 работници упаднаа во Собранието на Македонија. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Хронологија и компарации на настани
🚩 Во 1986 година повеќе од 10.000 работници упаднаа во Собранието на Македонија, пазете, во време на КОМУНИЗАМ.

✴️Немаше никакво обвинение за овој насатан.
🚩 Во 2001 година, повеќе од 25.000 луѓе упаднаа во Собранието на Македонија, голем дел од нив беа со оружје.
Загрозени беа Претседателот на државата и Претседателот на Владата.
Луѓето изразија незадоволство кон предавството на политичките елити и упаднаа во Собранието.
✴️Немаше никакво обвинение за овој настан.

РЕКЛАМА
- Реклами -