29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Семејство од село Аравати- Ресен, за само 100 денари освои стан.

Семејство од село Аравати- Ресен, за само 100 денари освои стан.

Translate (Eng):[gtranslate]

Семејство од село Аравати- Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје.

Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски – првите добитници на стан од најдомаќинскиот инстант лоз „Доме, сладок доме“.

Мирјана и Гоце Секулоски од ресенското село Арвати, за само 100 денари „изгребаа“ стан во Скопје. Со ова е освоена првата од 5-те премии на инстант лозот „Доме, сладок доме“, во вредност од 2.914.181 денар, колку што изнесува вредноста на добивката – стан со големина од 32,25 м2, со сите вклучени давачки (данок на имот, трошоци за пренос и друго).

РЕКЛАМА

Пред подготовка на обемната документација за предавање на станот, бидејќи во 5-те премии на инстант лозот „Доме, сладок доме“ се содржани и два стана со иста квадратура, но на различен кат, ги поканивме членовите на добитничкото смејство, заедно да ја посетиме среќната зграда и да изберат на кој кат ќе е нивниот иден стан. Во тек на пријатното дружење со водителката Марјана Станојковска и тимот на Државна лотарија, Мирјана и Гоце со двете дечиња (од 6 и 8 години), се запознаа со околинаta и новите соседи на адреса Методија Шаторов Шарло, во населбата Аеродром. Шетајќи низ станот добиен за 100 денари, среќните добитници ја споделија со нас нивната среќна приказна.

- Реклами -