7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија После новинарите од Македонија следни за вакцинација во Србија се полицајците?!

После новинарите од Македонија следни за вакцинација во Србија се полицајците?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ве известуваме дека Независниот Синдикат на Полицијата, во соработка со збратимените синдикати од Р. Србија е во завршна фаза на преговори за обезбедување на количество вакцини за членовите на НСП.
💉 Вакцинацијата првенствено на членовите, но и на останатите вработени од организационите единици со најголем ризик кои доброволно ќе се пријават, ќе се одвива во Р. Србија по претходно изготвен план од работно тело кое ќе го формира Синдикатот и за кое дополнително ќе ве известиме.

Стои во соопштението на НСП.

РЕКЛАМА
- Реклами -